• bosnakhilal@hotmail.com
  • 0552 570 17 00

Osteopati

Osteopati yaklaşık 140 yıl önce Amerikalı doktor Andrew Taylor Still tarafından geliştirilmiştir. Amerika' da ve Avrupa' da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır ve sadece ellerle uygulanan bütüncül bir tedavi yöntemidir. Aslen Anatomi ve fizyoloji esasına dayanır. Vücuttaki problemi ağrı yada fonksiyon kaybı olan bölgede aramaz. Sorunun kaynağını tespit ederek çözmeye çalışır. Vücutta her sistemin birbiriyle uyumlu çalışması gerekir. Bu sistemlerden birindeki aksaklık vücudun genel işleyişini aksatır. Vücuttaki hareket, dolaşım, sinir sistemi ve organların doğru çalışmasını uyararak vücudun kendini iyileştirme potansiyelini harekete geçirir. Böylece vücutta iyileşme sağlanabilir . Osteopati WHO ( Dünya Sağlık Örgütü ) tarafından bir teşhis ve tedavi yöntemi olarak kabul görmüş bir yöntemdir.

Ostepati; hareket sistemi, visseral sistem (iç organ sistemleri), cranio-sacral sistem, fasialar (vücudun zarları), sinir sistemi ve dolaşım sistemi üzerinde çalışır. Yani vücuttaki tüm sistemleri kapsar.

Osteopatinin ilgi alanları ise ; Migren, gerilim baş ağrısı, vertigo, çene eklem problemleri, kafa içi basınç değişiklikleri, diş sıkma problemleri, boyun ve bel fıtığı, fibromiyalji, diafram sorunları, lenf dolaşım sorunları, karaciğer problemleri, gastrit, irritable barsak sendromu, kabızlık, sebepsiz karın ağrısı , mesane problemleri, polikistik over sendromu, erken menapoz problemleri, sempatik ve para sempatik sistem dengesizlikleri, gibi problemler osteopatinin alanına girmektedir.

Joomla Hata Ayıklama Konsolu

Oturum

Profil Bilgisi

Bellek Kullanımı

Veritabanı Sorguları