• bosnakhilal@hotmail.com
  • 0552 570 17 00

Fizik Tedavi & Rehabilitasyon

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon, temelde kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanısı, konservatif tedavisi ve rehabilitasyonunu konu edinen bir tıbbi uzmanlık dalıdır.

Detaylar

Osteopati

Migren, gerilim, başağrısı, vertigo, diş sıkmaları, çene eklem problemleri, kafa içi basınç değişiklikleri vs. osteopatinin ilgi alanına girmektedir.

Detaylar

Pilates

Sağlıklı herkeste hiçbir kural gözetmeksizin kullanılabilir. Tabili kişinin güvenliğini gözetecek kurallarla ve güvenli sınırlar içerisinde kalarak uygulanmalıdır.

Detaylar


Theta Healing

Bu bir iyileşme, alternatif meditasyon yöntemi. Bunu diğer meditasyon yöntemlerinden ayıran şey beyin dalgalarımızdan biri olan teta frekansıyla çalışılıyor olmasıdır.

Detaylar

Kinezyotape Bantlama

Kinezyotape; Her türlü problemde destek amaçlı kası kuvvetlendirmeye yardım etmek amaçlı aktivasyon sağlayacak şekilde yada kası gevşetip relaksasyon sağlayacak şekilde yada dokuyu sabitlemeye destekleyici şekilde ve ayrıca dolasımı desteklemek amaçlı kullanım alanları mevcuttur.

Detaylar

Sporcu Sağlığı

Sporcu Rehabilitasyonu, genel sporcu sağlığı, spor yaralanmalarından korunma, spor yaralanmalarının tanı ve rehabilitasyonu, sporcu lisans muayeneleri ve sporcu beslenmesi konularını kapsar.

Detaylar

HİLAL BOŞNAK ÖZCAN

1983 yılında doğdum. Evli ve bir çocuk annesiyim. Lise eğitimim Batıkent mobil lisesinde tamamlanmış olup 2000 yılında Hacettepe üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nü kazanmamla mesleki eğitimim başlamış oldu. 2005 yılında fizyoterapist olarak üniversite den mezun oldum. Aynı yıl TİFAO adı ile kuruşmuş olan İFAO (Alman osteopati enstitüsü)nun türkiye temsilcisi olan enstütüde osteopati eğitimine başladım. Ve bu okulu 2010 yılında bitirip diploma mı aldım. Bu zaman zarfında ;
Pilates, Klinik pilates, Tekerlekli sandalye basketbol klasifikasyon eğitimi, Brakiyal pleksus eğitimi, Temel fizyoloji eğitimi, Teta healing eğitimi, Skolyoz terapi eğitimi, Fasyal tedaviler eğitimi gibi birçok eğitimi tamamlamış bulunmaktayım.

Şu an hali hazırda Hacettepe üniversitesi Fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü, sporcu sağlığı alanında yüksek lisansımı yapıyorum.

Aynı zamanda 2006-2009 tarihleri arasında Kayseri bedensel engelliler spor kulübün de yönetim kurulu üyeliği, 2005-2008 tarihleri arasında Türkiye fizyoterapistler derneği kayseri temsilciliği gibi görevlerde bulundum.
Bu süreç zarfında 8yıl Kayseri de bir özel hastanede departman koordinatörü ve fizyoterapist olarak çalıştım. Devamında 1,5yıl özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çalışma hayatıma devam ettim. Son olarak ta Ankara da Özel bir sporcu sağlığı kliniğinde 3yıl osteopat fizyoterapist ve pilates antrenörü olarak görevimi sürdürdüm.2019 ağustos ayında kendi kliniğimde hasta bakmaya başladım ve halen burada hasta kabülüne devam ediyorum..

Joomla Hata Ayıklama Konsolu

Oturum

Profil Bilgisi

Bellek Kullanımı

Veritabanı Sorguları